Spoštovani starši!

Seznanjamo vas s protokolom sprejema,  vašega otroka v Enoto vrtca pri OŠ Rače, ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja COVID-19.

• Ob prihodu otroka v vrtec s seboj prinesete ( v kolikor je že niste oddali vzgojiteljici po eAsistentu) podpisano: Izjavo staršev pred vstopom otroka v vrtec, ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja COVID-19. Tiskane izjave boste lahko izjemoma podpisali tudi pred oddajo otroka na terasi vaše igralnice. Brez te izjave otroka žal ne bomo smeli sprejeti.
  • Otroci bodo v svojih igralnicah, skupine Kometi, Dežniki in Kapljice so v novem prizidku vrtca. Starši oddate svojega otroka na terasi vaše igralnice (vsaka terasa bo označena z znakom skupine). Pri oddaji svojega otroka vzdržujte primerno razdaljo (1,5m – 2m).
  • Prevzem in odhod otrok  bo potekal na terasi vaše igralnice ali na igrišču vrtca.
  • Za slačenje in obuvanje v copate bo poskrbela vaša vzgojiteljica.
  • V kolikor prinašate pleničke, čistilne robčke naj bodo le-ti označeni z napisom vašega otroka.
  • Vstop v vrtec je dovoljen v nujnih primerih ob predhodni najavi. Nadenete si masko in si pri vhodu razkužite roke.
  • Otroci v vrtec ne prinašajo igrač.
  • Dude, ninice so dovoljene izjemoma. Pospravljene so v nahrbtniku in jih bo strokovna delavka vzela iz nahrbtnika v času počitka.
  • Rezervna oblačila prinesite s seboj kot običajno. S seboj naj ima tudi plastično vrečko, v katero lahko damo umazana in morda mokra oblačila za pranje doma.
  • Svetujemo naj pripelje in odpelje otroka v vrtec ena odrasla oseba iz istega gospodinjstva.
  • Uporabo javnega prevoza odsvetujemo.
  • Komunikacija s starši bo potekala preko telefona, e-pošte, pisnih sporočil na vhodnih vratih in spletne strani vrtca.
  • Posebej pozorni bomo na čustvene stiske otrok. Potrudili se bomo, da bomo ponovni začetek uspešno prebrodili z prijetnimi dejavnostmi.
  • V vrtec vodite zdravega otroka.

Če zboli otrok z vročino in drugimi znaki akutne okužbe dihal, ga bomo takoj izolirali v posebnem prostoru – Individualno delo z otroki. O bolezni vas bomo takoj obvestili.

Če je pri otroku nato potrjena okužba COVID-19, starši o tem obvestite vrtec. Vrtec o tem obvesti NIJZ, ki vodi epidemiološko preiskavo. Z epidemiološko preiskavo se išče izvor okužbe in identificira kontakte, ki so bili v stiku z obolelim otrokom v času kužnosti doma, v vrtcu itd. Pričetek kužnosti je dva dni pred pojavom bolezni. NIJZ svetuje kontaktom, da v času inkubacije COVID-19 spremljajo svoje zdravstveno stanje ter posreduje seznam kontaktov Ministrstvu za zdravje, ki izda odločbe o karanteni.

Veselimo se ponovnega začetka, saj skupaj zmoremo veliko.

Ravnatelj in sodelavci Enote vrtca pri OŠ Rače