Vrtec pri OŠ Rače se nahaja na prelepi pokrajini, sredi travnikov, polj in gozdov.

Gozdni vrtec v šolskem letu 2020/2021:

Vrtec Rače se je s projektom Gozdni vrtec v šolskem letu 2020/2021 srečal prvič. S projektom smo se seznanili preko spletne strani ter družbenih omrežij, kjer se vrstijo odlične ideje in predlogi za dejavnosti na prostem. Na pobudo vseh strokovnih delavk in vodstva smo se odločili, da se vključimo v mrežo ter tako še bolj otrokom približamo naravo, jih spodbudimo h kreativnosti in raziskovanju. Bil je zelo pozitivno sprejet in v vsaki skupini so vzgojiteljice izvajale zanimive dejavnosti na prostem, kar se je v dani situaciji izkazalo za zelo dobrodošlo. V mlajših skupinah so vzgojiteljice otrokom pričarale gozdne aktivnosti v igralnici ali pa so se z vozički odpravili do bližnjega gozda, medtem ko so starejše skupine gozd ali travnik obiskovale vsak teden. V vrtcu smo naredili tudi kotiček, ki je namenjen temu projektu in kjer vzgojiteljice razstavimo otroške izdelke narejene na temo gozda, travnika ter fotografije dejavnosti izvedenih na prostem. Povezani smo tudi z zunanjimi sodelavci (lovci, kmetje, gozdarji,…) in starši, ki nas v tem projektu zelo podpirajo in sodelujejo. V kolikor je bilo mogoče smo se z njimi povezali tako, da so v nekaterih skupinah obiskali kmetijo, v drugih pa v sodelovanju s starši spoznali raznorazne poklice vezane na projekt. Prav tako so v aktivnostih uživali tudi otroci, saj so se radi odpravili v gozd ali na travnik, kjer so se umirili, sprostili in se naučili veliko zanimivih stvari.