Spoštovani starši!

Zimski čas, čas pogostejših nalezljivih bolezni in okužb je tukaj, zato želimo spomniti, na vašo ključno vlogo pri preprečevanju širjenja nalezljivih bolezni in okužb v vrtcih in šolah. Starši lahko pomembno prispevate k zmanjšanju tveganja za širjenje okužb, če dosledno upoštevate priporočila tudi glede ponovne vključitve otroka po preboleli bolezni oziroma okužbi. S tem omogočite, da se otroci dobro pozdravijo preden se ponovno vključijo v skupino in da bolezni ne širijo na sovrstnike.

Inštitut za varovanje zdravja RS je pripravil Smernice o vključitvi otrok v vrtec po preboleli nalezljivi bolezni ali okužbi. Smernice si oglejte na naslednji povezavi…